Można śmiało powiedzieć, że w zasadzie taśmy klejące przesadnie nas jakoś nie interesują. To znaczy nawet jeśli używamy takowych, powiedzmy do pakowania produktów w prowadzonym przez siebie e-sklepie, to i tak nie zwykliśmy wgłębiać się w to zagadnienie. W tym tekście postaramy się napisać odrobinę więcej na temat typów taśm klejących. Pozostaje mieć nadzieję, że każdy z internautów nie będzie miał najmniejszego kłopotu z wybraniem najbardziej optymalnego rodzaju…

1) Solvent – niewątpliwie cechują się znacznym kosztem finansowym, co do tego trudno mieć wątpliwości. No cóż, cena to nie wszystko… – trzeba bardzo docenić nieprzeciętną przyczepność, odporność na wilgoć albo to, iż po prostu są ciężkie do oderwania po zaklejeniu.

2) Akryl – najpopularniejsze taśmy w Polsce. Jasna sprawa – ich najbardziej znacząca zaleta to korzystna cena. To nic zaskakującego, że argument cenowy przy wyborze taśm odgrywa istotną rolę(zobacz taśma samoprzylepna z nadrukiem). Chociaż jeżeli potrzeby nie są rozbudowane, to zasadniczo akryl zdoła spełnić nasze wymagania. Klejenie najróżniejszych paczek takową taśmą to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

3) Hot Melt – tak naprawdę to najmniej atrakcyjna możliwość. Przecież tego typu taśma jest droższa, lecz nie jest tak bardzo porządniejsza niźli akryl. Choć naturalnie różnica jest zauważalna.

Zapewne każdy zdołał już wywnioskować o co chodzi w temacie taśm. Najbardziej znaczące jest to, aby starać się nie kupować najzwyklejszej chińszczyzny. Bardzo atrakcyjna cena jest kusząca, ale czy na pewno warto?