To naprawdę ważna sprawa, aby Polska oraz Polacy – najzwyczajniej my wszyscy, zwykli kłaść zauważalnie większy nacisk na nowe technologie. No co jak co, ale jeżeli chcemy wreszcie dogonić Zachód, nie mamy jakiejś alternatywy. Nie jest całkowicie powiedziane, że Polacy są taką nacją, która w zupełności deprecjonuje ogromne znaczenie nowych technologii. Jest relatywnie dobrze, choć nadal mamy wiele do zrealizowania!

    Chociażby ciągle są Polacy, którzy nie mają stałego dostępu do Internetu. Przecież bardzo trudno być całkowicie nowoczesnym krajem, w którym są placówki edukacyjne bez Internetu! Internet to obecnie podstawa, co do tego naprawdę nie miejmy żadnych wątpliwości. Kolejna istotna kwestia to na pewno dalszy rozwój telefonii komórkowej. Generalnie nie jesteśmy potężnym państwem, lecz kłopoty z zasięgiem, szczególnie w mniej zaludnionych terenach, są nadal mocno dostrzegalne. Ciężko oczekiwać fenomenalnego przeskoku jakościowego w tym temacie, lecz trzeba zachować optymizm.


    A może motoryzacja, szczególnie rozchodzi się o samochody elektryczne, powinna nas bardziej zainteresować? Wiadoma kwestia, że ciągle auta elektryczne są czymś niszowym, (zobaczcie – taśmy z nadrukiem) lecz jeśli zrozumiemy, iż takowe samochody są przyszłością motoryzacji, bez wątpienia będziemy na niejako wygranej pozycji. Warto myśleć perspektywicznie. No niestety często jakoś nam tego brakuje…

    Tak naprawdę nowe technologie to wielce zróżnicowany temat. Zatem piekielnie ciężko w jednym tekście umieścić długi przegląd nowych technologii, dzięki to którym Polska nareszcie dołączy do grona takich krajów, gdzie wszystko generalnie jest OK. Jednego można być pewnym – jeśli temat będzie niestety ignorowany, wielce realny scenariusz, że mocno będziemy tego żałować! Nie możemy być zawsze mądrzy po szkodzie!